Thursday, December 12, 2019

Nähtav ja nähtamatu
 
Hoiukassidele kodu otsimise juurde kuulub vältimatult ka potentsiaalsete kodupakkujate külaskäik hoiukodusse. Muidugi on ka neid juhtumeid, kus kass valitakse piltide-juttude järgi, hoiukodu korraldab kassi kojusõidu. Siis ei pea hoiukodu mõtlema ja mõistatama, kas hoiukassil on parasjagu tahtmist külalisega tegeleda. Või kas hoiukassil on üldse julgust võõraga tutvust teha.

Dido ja Romulus on natuke liiga kauaks hoiukodusse jäänud. Mitte et see hoiukodule tüliks oleks, praegu ei ole ka uusi hoiulisi tulemas, aga kassilapsed kasvavad nii kiiresti! Muidugi on nad jätkuvalt armsad ja müravad-mängivad ennastunustavalt, aga juba näevad nad välja nagu kasvueas teismelised, pisikiisude armsus asendub iseloomu ja eripäradega. Eks igal kodul on kassile oma eeldused ja just kasvueas kassi on kõige parem reeglitega harjutada. Aga see selleks, hoiukodu peab järge selle üle, et mööblit ei kraabita, toidulaual ei nuusita, lõngakerasid mänguasjaks ei võeta ja veel ja veel. Laitmatuid kombeid treenitakse igapäevaselt.

Dido nina kaameras
Dido jälgib külalist
Aga nüüd pealkirja juurde. Nähtav ja nähtamatu. Didoga ei ole keeruline. Hoiukodu inimestele poeb sülle ja teki alla kaissu. Lähedalt pilti teha ei ole võimalik, sest tähelepanu märgates sirutatakse nina kohe vastu kaamerasilma ja pildile jääb roosa ninanups ja vurrud. Kui majas on võõraid, siis ootab Dido veidi diivani taga, õige varsti aga tuleb välja, haarab möödaminnes hambusse või käpa otsa pallikese ja näitab oma mänguoskusi. Hiilib ettevaatlikult külalisele ligi, katsub käpaga ja teeb ettevaatliku sääretriikimise. Dido on täitsa näidatav ja nähtav.Romulus liigub diivanil süle poole
Ega Romuluski nähtamatu ole. Aga külalist ei saa pleedi sisse mähkida ja diivanile telekat vaatama sättida. See oleks vajalik, sest just sellises olukorras hoiukodu-inimesega tahab Romulus väga suhelda. Hüppab diivanile ja hõõrub oma nina ja suunurki vastu väljasirutatud kätt. Viskab diivanile pikali ja nagu muuseas toetab mugavalt vastu inimest. Laseb end õrnalt-õrnalt sülle tõmmata ja lamab siis liikumatult ja tunneb uhkust, et suudab kartusest üle olla ja sülesolekut nautida.
Romuluse hommikurituaal
Külalist ei saa ka magamistuppa voodisse võtta. Ka see oleks tore, sest Romulus tuleb hommikuks voodi ees oleva kratsipuu juurde magama, et kohe äratuskella helina ajaks kohal olla. Ja kohal on vaja olla, sest siis saab ennast kratsipuul pikaks-pikaks venitada ja kohe ennast paikäe alla sättida. Põhimõtteliselt peab inimene käe paigal hoidma, Romulus kõnnib ise käe all edasi-tagasi. Üldse on Romulus murdnud müüdi, et inimene paitab kassi, kass peab liikuma ja käsi olgu paigal. Kui paitamisest küll saab, siis tohib inimene voodiservale istuda ja Romuluse sülle võtta. Seda tuleb teha mitu korda järjest, sest Romulus libiseb sülest maha, et veel ja veel tunda seda tunnet, kui jalad maast kerkivad ja saab maanduda inimese süles.

Vahvaid vaatepilte on veel ja veel, aga arvata on, et võõra silm neid ei näe. Seega peab potentsiaalne kodupakkuja uskuma seda, mis siin kirjas. Ja kui kodupakkumisest asja saab, siis on võimalik seda kõike ise vahetult kogeda ja nautida.

Jõuludeks saab teha igasuguseid kingitusi. Kassi ei kingita. Aga kassile võib kodu kinkida, võib oma inimesed kinkida. Küll oleks tore, kui MTÜ Kass ja Pojad jõulusoovidele ei kirjutaks alla ükski karvane käpp, kui Dido ja Romulus saaksid jõulusoove saata juba päris oma kodust, oma perega koos.
Kodupakkujate kõnesid oodatakse telefonil 50 38083, kirjad palutakse saata aadressil kassjapojad@gmail.com

No comments:

Post a Comment