Thursday, January 23, 2020

Dido ja Romuluse eksirännakud


Õhtul enne merereisi
Dido ja Romulus said kena kodupakkumise. Rääkisime kodupakkujaga pikalt, arutasime kasside tänavakassi-taustast tulenevaid vajadusi. Kõik kostus väga hea. Peres väikelaps ja suur koer tundusid pilti sobituvatena, varasem kassipidamise kogemus oli olemas. Meie saime aega sättida kassid reisiks valmis, kodupakkuja sai aega sättida kodu kasside vastuvõtmiseks valmis. Reis läks üle lahe, ilm oli tuulevaikne ja kõik tundus sujuvat.


Siiski selgus mõne päevaga, et see kodu ja need kassid ei sobi kokku. Kasside käitumises avaldus agressiivsus, mis lõpuks päädis haavade õmblemise ja tabletiraviga. Neid viimaseid vajas kodupakkuja, kassid aga vajasid kiiresti uut hoiukodu.
Käsi südamel – isegi alles tänavalt tulnutena ei olnud need kassid agressiivsed, susinat ja käpaga vehkimist oli muidugi küllaga, aga kallale nad ei tulnud. Hoiukodust minnes olid nad kenasti sotsialiseeritud, Dido supersõbralik, Romulus talle omasel moel veidi reserveeritud käitumisega. Mis kodus tegelikult juhtus, jääb selle kodu seinte vahele. Vahel lihtsalt on nii, et loomad ja inimesed ei klapi.
Eks me oleks kasside sõidu tagasi üle lahe korraldanud viivitamatult. Meil aga vabatahtlik Helsingis – kes oli kohe nõus aitama, kiisud hoiule võtma ja neile ka sealpool uue kodu otsima.

Uues hoiukodu köögis abiks

Uuel hoiukodul jätkub kasside kohta ainult häid ja väga häid sõnu. Kummalisel kombel on eksirännakud Romulust veel palju paremaks muutnud, vahelduseks kannab ta nüüd nime Kleeps. Dido on armas nupsik edasi.
Mida me uue kodu otsingutel kindlasti silmas peame - koerte ja väikelastega pered ei sobi. Vaikus ja rahu ja kassidele oma ruumi jätmine on oluline. Palju hoolt ja armastust, kannatlikku meelt peab uuel kodul olema. Tegelikult ei ole vahet, kas kodupakkumine tuleb siit või sealtpool lahte. Romulusel peab kindlasti olema kassist kaaslane, seepärast oleks hea, kui ta läheks uude koju koos Didoga või uues kodus oleks juba kass ees ootamas. Dido saaks hakkama ka üksiku kassina, seega valikuvariante on mitmeid.

No comments:

Post a Comment