Thursday, January 15, 2015

Aasta kokkuvõte 2014

Liisu, Kismet, Simona, Sonja, Tiiger, Täpi, Röövel, Miia, Susanna, Felix, härra Armas, Miina, Rainier, Grace, Ramon, Ronni, Mooses, Tont, Välk – need on õnnelikud kiisud, kes lõppeval aastal MTÜ Kass ja Pojad hoiukodudest uude ellu astusid, oma koju läksid. Lisaks vennaksed Karl ja Kaarel, keda esindas MTÜ Kasside Turvakodu, kellele me aga aitasime reklaami teha ja kelle taasühinemisele me kõvasti kaasa elasime. 21 kassi ja 19 õnnelikku kodu - meie loeme oma aasta kordaläinuks.

Täpi
Täpi läks uude koju juba juulis, kuid siis jäi see sündmus blogis kajastamata. Nüüd saab see siis kirja, juurde vahva pilt ja tervitused – Täpi on nüüd ka suure õe rollis, sest perre võetud kutsikat peab ka keegi kantseldama ja valvama. 
2013 kokkuvõttele kirjusid koos  MTÜ vabatahtlikega alla  Coco ja Jennifer, Simona, Liisu ja Kismet, Karl ja Kaarel. Meie ühine jõulusoov on, et 2014 on need kiisud koju läinud kasside nimekirjas, ei täitunud vaid Coco ja Jenniferi puhul. Eks tuleb siis taas soovida, et alanud aasta oleks neile kassiemandatele kojuminekuaasta, on ju tegemist igati väärika kodukassidega – märgake neid.

Jennifer
Arge laske end ehmatada Jenniferi himust valitseda inimeste üle, kinnisideest olla peres ainus kass ja perepea, matroon. Tegelikult tahab Jennifer olla lihtsalt hoitud ja armastatud ja muidugi ei teeks paha, kui teda ka korralikult kuulatakse. Jenniferi elu kipub viimasel ajal väga kirjuks, hoiukodude perenaised kolivad järjest. Loodame, et kohvrist ja kolimiskastidest saab Jenniferi selle aasta sümbol, et ka Jennifer pakib kohvri ning kolib uude koju.Coco
Coco on aga vingemat sorti väänik ja võimalik, et tema tuleks loovutada koos korteriga. Nimelt  on tal vannitoast omamoodi turvakoht välja kujunenud. Hommikuti ja tihti muul ajal ka, kui hoiukodu perenaine vannitoas askeldab, on kohal ka Coco, miilustamas ja nurrumas ja laseb paitada nii palju kui kulub. Ainult mingeid äkilisi liigutusi ei tohi teha ja vahepeal ta ikka veel ehmatab, kui paikäsi ligineb. Üht kindlat sorti krõbisevaid kassimaiuseid pakkudes on võimalik Coco tähelepanu pea täielikult uinutada, siis unustatakse aeg ja koht ja nauditakse inimese (ja maiuse) lähedust sajaga.


Krässu
Lõppenud aastasse jäävad keerukad lood domino-perega, kes täna Varjupaikade MTÜ Pesaleidja kassitubades elab. Vabatahtlike sõnade kohaselt on kiisud  tublisti arenenud,  julgemaks ja sotsiaalsemaks muutunud. Neid saab juba ilma kindata paitada ja ettevaatlikult sülle võtta. Käpaga sudimist on veel natuke, eriti Sossu poolt. Teised kaks on rahulikumad. Sossu ongi kõige julgem, Krissu pelglik ja Krässu selline vahepealne.


Krissu


Sossu

Lea
Jurior
Suvilakassid Kohilast, Junior ja Lea, on hoiukodus kätte võidelnud õiguse käia kõikides tubades, oma rõõmsa meele ja optimismiga veennud ka perekassi, et koos saab hakkama. Lea on õppinud paidest lugu pidama, süles pikalt ei püsi, kuid lähedust ja hellust oskab nautida. Junior on aga jätkuvalt koduvalmis ja kodu-ootel. Aegajal proovivad sõbrakesed mänguhoos ka hammustada, aga haiget ei tee, pigem on soov mänguseltsilisest kõik hea kätte saada ja omal viisil suurt kiindumust näidata.  


2015 aastavahetuse veetsid meie hoiukodudes Coco ja Jennifer, Junior ja Lea, Siidik ja Tviidi, Kuti ja preili Pirtsu. Meie uusaastasoov on traditsiooniline – see seltskond on 2015 kokkuvõtet tehes kojuläinud kasside nimekirjas.


Lõppenud aasta viis meid kokku toredate inimestega, kes koduta kasside hea käpakäigu pärast muret tunnevad ja tahavad midagi ära teha. On inimesi, kes abi otsisid, neid, kes abi pakkusid, heldeid annetajaid ja muidugi kodupakkujaid. Kõigile neile MTÜ Kass ja Pojad siiras ja suur tänu.

MTÜ Kelmiküla Kassijaam jõulusalm võtab väga õigesti ja täpselt kokku peamise – märka ja usu. Kui oled märganud  ja usud, et saad aidata, siis aita.  Kui usud ja aitad, muutub maailm paremaks.


Hea uskuda on mõnda väikest imet
ja teada mõnda väikest laulu peast.

Suur ime juhtub õige harva nimelt
ja aariat ei laulda nii heast peast.

Mis viga väikest salmi ümiseda,
et täiemaks saaks mõni tühi viiv.

Suur ime võib sust mööda tümiseda.
Kuid väikene on ühtepuhku siin.

No comments:

Post a Comment