Monday, May 18, 2015

Titeuudised


Tuleb suvi, pered sõidavad suvilatesse, võetaks kassipoegi – milline tore idüll! Kui saabub sügis, on kassipojad suureks kasvanud, ei ole enam huvitavad ja linna tagasi sõitvate perede autodes ei ole neile enam ruumi. Kassid jäävad omapead, õpivad toime tulema ja vastu pidama. Ja vastupidamise juurde kuulub kindlasti ka paljunemine. Aga ikka võtavad suveks suvilasse sõitvad pered kassipoja kellegi kodukassi pesast, mitte suvilate juures paljunejatest – metsikut, poolmetsikut, inimpelglikku kassilast ei taha ju keegi. Ring aga muudkui laieneb ja laieneb….
Vahel läheb ka natuke teisiti – kass, kes eelmise kevade pesakonna omanikuta puukuuri tõi, poegis seekord meie hoiukodus. Tema eelmise kevade lastest on kodu-ootel veel Juss, ülejäänud kolm on uhked perekassid. See kiisu, nimega Kriimu, ei too ilmale enam ühtegi pesakonda. Nii ei paljune ka tema eelmise kevade ja selle kevade järglased. Sellele triibulisele jadale paneme punkti. Olgu see või piisake meres.

Kriimu saabus hoiukodusse 10. mail ja 15. mail tõi ilmale neli väikest triibulist kassititte. Emme on tubli ja tragi ja väikestega on kõik hästi. Kodupakkumiste ja külaskäikudega tuleb oodata, kuni kassilapsed ise juba maailmast midagi jagavad.

Mure on aga hoiukoduga – praegune on ajutine lahendus. Tegelikult on laual superpakkumine – pere, kel plaanis võtta kassipoeg, saaks näha oma tulevase pereliikme kasvamist päris algusest peale. Nelja kassipoja kantseldamine vajab vähest vaeva, pakub aga küllaga rõõmu. Ja aitamine teeb hingele head.

Pakume hoiukodule igakülgselt tuge ja abi, katame kliinikukulud, anname toidu ja tarvikud, otsime pisikestele uued kodud. Aita meil aidata! Lähem info telefonil 5038083

No comments:

Post a Comment